TÜRMOB

TÜRMOB’dan Üç Yılık Geçici Olarak Mesleki Faaliyetten Alıkoyma Cezası

Uygulamada yaşanan sıkıntı ve sorunları çözmek için, ikincil mevzuatımızı oluşturan  yönetmeliklerimizde 2 inci Olağanüstü Genel Kurulumuzda bazı değişiklikler yaptık

 Genel Kurulumuzda kabul edilen değişiklikler, Maliye Bakanlığı’nın onayının ardından Resmi Gazete ’de yayımlandıktan sonra uygulamaya girecek.

Genel Kurulumuzun kabul ettiği değişiklikle, Disiplin Yönetmeliğimizde soruşturma ve kovuşturma kavramlarını birbirinden ayırdık. Her evreyi kendi içerisinde düzenledik.

Yaptığımız en önemli değişikliklerden birisi, geçici olarak mesleki faaliyetten alıkoyma cezalarının uygulanması, oldukça sıkıntılı ve belirsiz olduğundan uygulamaya açıklık getirdik. Vergi Usul Kanunu’nda yer alan üç yılık geçici olarak mesleki faaliyetten alıkoyma cezası yönetmeliğe alındı.

Oda yönetim kurulunun re’sen soruşturma açması ve şikayetçinin gizlilik talepleri üzerine yapılacak işlemler düzenlendi.

Yapılan düzenleme ile Disiplin Yönetmeliğimiz uygulama ile uyumlu bir hale getirildi. Yapılan değişikliklerin yürürlüğe girmesi ile mevzuat uygulama ile uyumlu bir yapıya kavuşacak.

Güzel günler diliyorum.

Yahya ARIKAN
Türmob Genel Sekreteri

Arama Motoru
GAZETE MANŞETLERİ
YÖNETİM
ZİYARETÇİLER
Bugün: 101
Toplam: 184145